24 lipca
2007-06-20 15:36:50Betelowy orzech
Betelnut
Yang Heng / Chiny 2006 / 112’
09:45, Helios
Mullet
David Caesar / Australia 2000 / 89’
09:45, Helios
Amator
Amateur
Hal Hartley / USA, UK, Francja 1993 / 105’
09:45, Helios
4. piętro
The 4th Floor / Planta 4a
Antonio Mercero / Hiszpania 2003 / 100’
10:00, Teatr Lalek
Księga rekordów Shutki
The Shutka Book of Records / Knjiga rekorda Shutke
Aleksandar Manic / Czechy, Serbia i Czarnogóra 2005 / 78’
10:00, Kino Warszawa duża sala
Wyspa
The Island / Ostrov
Paweł Lungin / Rosja 2006 / 112’
10:00, Capitol
Święta rodzina
La sagrada familia
Sebastián Campos / Chile 2005 / 99’
10:00, Helios
Za lasem
Beyond the Forest / Einst suße Heimat
Gerald Igor Hauzenberger / Austria 2007 / 75’
10:00, Helios
Zestaw 3: Krótki film: Panorama
10:00, Kino Warszawa mała sala
Avant petalos grillados
Velasco Broca / Hiszpania 2007 / 10'30’
For(r)est na pus(s)tkowiu
Luiso Berdejo / Hiszpania 2006 / 12’
Goyta
Joanna Jurewicz / USA, Polska 2007 / 15'30’
Jesteś tam
Anna Kazejak / Polska 2004 / 13’
Podróż
Catherine Maximoff / Francja 2006 / 26’
Szczęście
Sophie Barthes / USA 2006 / 11’
Zestaw ANIMACJE
10:00, Helios
106 Olney Street
Marcin Giżycki / Polska 2007 / 5’
Allegro
Ewa Ziobrowska / Polska 2006 / 5’
Alter ego
Kuba Gryglicki / Polska 2007 / 7’
Bywa za późno
Filip Grudziel / Polska 2007 / 4’
Cyrk
Monika Mucha / Polska 2006 / 9’
Dokumanimo
Małgorzata Bosek / Polska 2007 / 10’
Exit
Grzegorz Koncewicz / Polska 2006 / 10’
FEM
Joanna Wójcik / Polska 2006 / 4’
Monodram
Przemysław Adamski / Polska 2006 / 3’
P jak potwór
Michał Jankowski / Polska 2006 / 4’
Przypadek
Joanna Rusinek / Polska 2006 / 8’
Warzywniak 360°
Andrzej Barański / Polska 2006 / 24’
Wideoklip v 4.0
Maciej Ćwiek / Polska 2006 / 4’
Zastygłe
Maria Gorlich / Polska 2006 / 9’
Opera Jawa
Garin Nugroho / Indonezja, Austria 2006 / 120’
Fobia
Phobia
John Dingwall / Australia 1990 / 85’
Giulietta i duchy
Juliet of the Spirits / Giulietta degli spiriti
Federico Fellini / Włochy, Francja, RFN 1965 / 137’
Ballada o Piotrowskim
The Ballad of Piotrowski Rafał Kapeliński / Polska 2006 / 60’
12:45, Helios
Narodzony i wychowany
Born and Bred / Nacido y criado
Pablo Trapero / Argentyna, Włochy, Wlk. Brytania 2006 / 100’
12:45, Helios
Zawsze piękna
Belle toujours
Manoel de Oliveira / Portugalia, Francja 2006 / 68’
12:45, Helios
Bellavista
Peter Schreiner / Austria 2006 / 117’
13:00, Helios
Księga objawienia
The Book of Revelation
Ana Kokkinos / Australia 2006 / 117’
13:00, Kino Warszawa mała sala
Siedem łatwych utworów Mariny Abramovic
Seven Easy Pieces by Marina Abramovic
Babette Mangolte / USA 2007 / 95’
13:00, Helios
Wstyd
Shame
Piotr Matwiejczyk / Polska 2007 / 90’
13:00, Teatr Lalek
Światła o zmierzchu
Lights in the Dusk / Laitakaupungin valot
Aki Kaurismäki / Finlandia, Francja, Niemcy 2006 / 78’
13:00, Kino Warszawa duża sala
Jerzy Domaradzki – filmy, zestaw 1
13:00, Helios
Grać do góry nogami
Jerzy Domaradzki / Polska 1997 / 31’
Jan Paweł II w Australii
Jerzy Domaradzki / Polska 1997 / 31’
Marzenia o wolności i równości, profesor Jerzy Zubrzycki
Jerzy Domaradzki / Polska 1996 / 44’
Prywatne lęki w miejscach publicznych
Private Fears in Public Places / Coeurs
Alain Resnais / Francja, Włochy 2006 / 120’
13:00, Capitol
Pieśń Jimmiego Blacksmitha
The Chant of Jimmy Blacksmith
Fred Schepisi / Australia 1978 / 122’
Zdarzyło się przed chwilą
It Happened Just Before / Kurz davor ist es passiert
Anja Salomonowitz / Austria 2006 / 72’
Osiem i pół
Eight and a Half / Otto e mezzo
Federico Fellini / Włochy, Francja 1963 / 138’
Róż
Pink / Roz
Alexander Voulgaris / Grecja 2006 / 90’
15:45, Helios
Wolfsbergen
Nanouk Leopold / Holandia, Belgia 2007 / 93’
15:45, Helios
Własność prywatna
Private Property / Nue propriété
Joachim Lafosse / Belgia, Luxemburg, Francja 2006 / 92’
15:45, Helios
Domy Schindlera
Schindler’s Houses / Schindlers Häuser
Heinz Emigholz / Austria 2007 / 99’
16:00, Helios
Pigułki dla Aurelii
Pills for Aurelia
Stanisław Lenartowicz / Polska 1958 / 84’
16:00, Helios
Piękność dnia
Beautiful of the Day / Belle de jour
Luis Bunuel / Francja, Włochy 1967 / 101’
16:00, Teatr Lalek
Podróż wśród kobiet
Journey Among Women
Tom Cowan / Australia 1977 / 93’
16:00, Kino Warszawa duża sala
Upadek
Falling / Fallen
Barbara Albert / Austria 2006 / 88’
16:00, Capitol
Martwa natura
Still Life
Susana de Sousa / Portugalia 2005 / 72’
16:00, Helios
Zestaw 3: Filmy Frankofonii - animacje
16:00, Kino Warszawa mała sala
Clik Clak
Thomas Wagner / Francja 2006 / 6’
Dobry numer
Aurelie Charbonnier / Francja 2005 / 4’
Imago
Cédric Babouche / Francja 2003 / 12’
Miłej podróży, Sam
Moustapha Alassane / Francja 1966 / 5’
Nadgodziny
Damien Ferrie, Thibault Berland, Oury Atlan / Francja 2005 / 5’
Pistache
Valérie Pirson / Francja 2004 / 9’
Pociąg do żartów
Emilie Sengelin / Francja 2005 / 4’
Poteline
Chloe Miller / Francja 2004 / 4’
Stop
Sylvain Blond / Francja 2005 / 5’
Garażowe dni
Garage Days
Alex Proyas / Australia 2002 / 105’
Opera Jawa
Garin Nugroho / Indonezja, Austria 2006 / 120’
Giulietta i duch
Juliet of the Spirits / Giulietta degli spiriti
Federico Fellini / Włochy, Francja, RFN 1965 / 137’
Pożegnanie Falkenberg
Falkenberg Farewell / Farväl Falkenberg
Jesper Ganslandt / Szwecja, Dania 2006 / 91’
18:45, Helios
Raj za daleko
Paradise Too Far Away
Radosław Markiewicz / Polska 2007 / 81’
18:45, Helios
Flirt
Hal Hartley / USA, Niemcy, Japonia 1995 / 85’
Pokazywany razem z:
Jeszcze drugi / The Other Also / 7’
Opera nr 1 / Opera No. 1 / 7’
18:45, Helios
Biała ballada
A White Ballad / Una ballata bianca
Stefano Odoardi / Włochy, Holandia 2007 / 78’
19:00, Helios
Chodliwe tematy
Walk the Talk
Shirley Barrett / Australia 2000 / 111’
19:00, Kino Warszawa mała sala
Klasztor. Pan Vig i zakonnica
The Monastery. Mr. Vig and the Nun
Pernille Rose Gronkjaer / Dania 2006 / 84’
19:00, Helios
Podróż czerwonego balonika
The Flight of the Red Balloon / Le voyage du ballon rouge
Hou Hsiao Hsien / Francja 2007 / 113’
19:00, Capitol
Słodkie życie
The Sweet Life / La dolce vita
Federico Fellini / Włochy, Francja 1960 / 167’
19:00, Helios
Na osiemdziesiąt sposobów dookoła świata
Around the World in 80 Ways
Stephen MacLean / Australia 1987 / 91’
19:00, Kino Warszawa duża sala
Zestaw 3: Clara van Gool – retrospektywa
19:00, Teatr Lalek
Nussin
Clara van Gool / Holandia 1998 / 15’
Reimerswaal
Clara van Gool, chor. Suzy Blok / Holandia 2004 / 7’
Rezerwat
Clara van Gool / Holandia 1988 / 8’
Ugryzienia i inne objawy
Clara van Gool / Holandia 1995 / 30’
Upływająca przyszłość – solo 1 – “Lucky”
Clara van Gool / Holandia 2002 / 22’
Zikr
Jos de Putter, Clara van Gool / Holandia 1999 / 7’
Porwanie Sabinek
The Rape of the Sabine Women
Eve Sussman / USA, Grecja, Niemcy 2006 / 82’
Zakonnica i bandyta
The Nun and the Bandit
Paul Cox / Australia 1992 / 92’
Zdarzyło się przed chwilą
It Happened Just Before / Kurz davor ist es passiert
Anja Salomonowitz / Austria 2006 / 72’
Zidane: portret XXI wieku
Zidane: a 21st Century Portrait / Zidane, un portrait du 21e siecle
Douglas Gordon, Philippe Parreno / Francja, Islandia 2006 / 90’
Japońska historia
Japanese Story
Sue Brooks / Australia 2003 / 110’
21:45, Helios
Jeżeli Bóg pozwoli
God Willing / Om Gud vill
Amir Chamdin / Szwecja 2006 / 85’
21:45, Helios
Z drugiej strony
Look Both Ways
Sarah Watt / Australia 2005 / 100’
21:45, Helios
Co słonko widziało
What the Sun Saw
Michał Rosa / Polska 2006 / 108’
22:00, Helios
Ogrody jesienią
Gardens In Autumn / Jardines en automne
Otar Joseliani / Francja, Włochy, Rosja 2006 / 115’
22:00, Capitol
Złote wrota
The Golden Door / Nuovomondo
Emanuele Crialese / Francja, Niemcy, Włochy 2006 / 120’
22:00, Kino Warszawa duża sala
Joe Strummer – niepisana przyszłość
Joe Strummer – The Future is Unwritten
Julien Temple / Wielka Brytania 2006 / 120’
22:00, Helios
Henry Fool
Hal Hartley / USA 1997 / 137’
22:00, Helios
Rzeka Czerwona
Red River
Howard Hawks / USA 1948 / 133’
22:00, Teatr Lalek
Zbyt odległa niedziela
Sunday Too Far Away
Ken Hannam / Australia 1975 / 90’
22:15, Helios
The Host: Potwór
The Host / Gwoemul
Bong Joon-ho / Korea Płd. 2006 / 117’
Klowni
The Clowns / I clowns
Federico Fellini / Włochy, Francja, RFN 1970 / 92’