NH Muzycznie - Era Nowe Horyzonty

Muzyczne wydarzenia na 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty [PROGRAM]

2015-06-29 11:39:03

Martyna KubiczPodczas 15. edycji MFF T-Mobile Nowe Horyzonty goście festiwalu nie tylko zobaczą dziesiątki interesujących fimów, ale też będą mogli posłuchać doskonałej muzyki. Na koncerty zaprasza Klub Festiwalowy w Arsenale.

Oto artyści, których usłyszymy w Arsenale:

Kormorany wystąpią z zupełnie nowym materiałem muzycznym. Koncert zatytułowany "Za horyzontem", został przygotowany specjalnie z okazji tegorocznej edycji festiwalu. Kormorany, uznawani za legendę polskiej awangardy autorzy plastyczno-muzycznych happeningów, mistrzowie muzyki teatralnej i filmowej, od ponad 25 lat intrygują słuchaczy nie tylko stylem i formą swoich występów, ale także bezkompromisowym podejściem do własnej sztuki jako szczerego i głębokiego strumienia wrażeń, zdolnych wyrywać człowieka z codziennej rutyny i schematów mentalnych. Obecnie zespół koncentruje się przede wszystkim na projektach koncertowych, tworząc starannie przygotowane, choć otwarte na improwizację kompozycje.

Yasmine stała się znana dzięki duetowi Soapkills z Beirutu, prawdopodobnie pierwszemu zespołowi grającemu mieszankę indie i muzyki elektronicznej na Bliskim Wschodzie. Niemal od początku działalności zespołu muzyka Soapkills towarzyszyła budowaniu energicznej artystycznej sceny powojennego Libanu, nadając grupie status undergroundowej ikony, który do dziś otacza Yasmine w niemal wszystkich krajach arabskich.

Pere Ubu to kultowy, amerykański zespół założony przez wokalistę Davida Thomasa w 1975 roku, niedługo po tym jak rozpadła się jego poprzednia grupa Rocket From The Toms. Pere Ubu tworzy muzykę która łączy groove rock, innowacyjne brzmienia, dźwięki analogowych syntetyzatorów, pozornie chaotyczne struktury tekstowe i nośny wokal. To mix, który od dekad wywiera wrażenie nie tylko na krytykach muzycznych i publiczności.

Zimowa to projekt muzyczny z Wodzisławia Śląskiego. Zespół łączy inspiracje noise-popem oraz alternatywą lat 80. i 90. z najnowszymi brzmieniami tworząc dzięki temu intensywne, pochłaniające piosenki. W maju tego roku światło dzienne ujrzał debiutancki album projektu Zimowa. Płyta została zatytułowana Cover The Fall, a znajdziemy na niej jedenaście autorskich utworów, w których będzie można usłyszeć połączenie przybrudzonych gitar i melancholijnej elektroniki z nienachalnym i zmysłowym wokalem.

Stefan Wesołowski - kompozytor, skrzypek, producent muzyczny związany z amerykańską wytwórnią płytową Important Records (Coil, Merzbow, Jozef Van Wissem, Eliane Radigue) i brytyjskim wydawcą Mute Song (Nick Cave, Swans, Max Richter, Jóhann Jóhannsson). Jest on także twórcą muzyki do wielu spektakli teatralnych (Maria Stuart reż. Adam Nalepa, Teatr Wybrzeże w Gdańsku 2014), instalacji artystycznych i filmów. W styczniu 2015 roku podczas Sundance Festival miała miejsce premiera filmu dokumentalnego o Marlonie Brando - "Listen To Me, Marlon", w reżyserii Stevana Rileya, z oryginalną ścieżką dźwiękową autorstwa Wesołowskiego.

Martyna Kubicz aspiruje do tytułu największego muzycznego odkrycia tego roku. Jej producenckie oblicze w postaci projektu MINt to jedno z najciekawszych zjawisk jakie miały miejsce w ostatnim czasie na polskiej scenie klubowej. W swoim brzmieniu zgrabnie lawiruje między pulsującym minimalem, tanecznym housem, a rozmarzonym ambientem. Wisienką na torcie jest pełen charakteru głos, który spaja mozaikę muzycznych fascynacji.

Zespół Der Father powstał jako duet Joanny Halszki Sokołowskiej i Daniela Pigońskiego. Klawisze, syntezatory, automaty, gitara, melodia i radość to dla ich współpracy słowa kluczowe. Zespół lubi zabawę i wybuchy: poezję, noise i reggeaton, mgłe na trasie i wyścigi samochodowe.

Rysy są autorskim projektem Wojtka Urbańskiego i Łukasza Stachurko (Sonar Soul) z gościnnym udziałem Justyny Święs z The Dumplings. To eksperyment brzmieniowy przełamany chwytliwą melodią. Projekt ma charakter narracyjny i konceptualny, który łączy eteryczne przestrzenie dźwiękowe z energetyczną pulsacją bitów.

MNSL to absolwent londyńskiej edycji Red Bull Music Academy, którego produkcje swoim logiem sygnowało opiniotwórcze Kitty-Yo gdzie w 2007 roku wydał, jeszcze jako Monosylabikk, album Rocks. Grał m.in. w Anglii, Francji, Niemczech i Czechach dzieląc scenę z takimi artystami jak Squarepusher, Four Tet, Hudson Mohawke czy Max Tundra. W swojej muzycznej drodze ocierał się o wiele gatunków, nigdy nie zatrzymując się na dłużej przy jednym. Jego kompozycje to mikstura budowana na hip-hopowej zasadzie kopiuj - wklej. R'n'b, house, hip-hop, dub, jazz.

Pustki - mistrzowie łączenia postrocka i avanpopu. Nazwę zespołu wzięli od przydomowej komórki, w której rozpoczęli swoją przygodę z dźwiękami. Kiedyś mówiono o nich, że grają muzykę Wschodu, ale tak naprawdę każda kolejna płyta wymyka się z ram gatunkowych. Pustki potrafią zaskakiwać. Ich muzyka jest zderzeniem wejść i wyjść - brzmień cichych i spokojnych, przeplecionych mocnymi i efektownymi. Zachwycają, porywają, oczarowują.

Program koncertów podczas 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu:

24 lipca (piątek) godz. 22.00 Kormorany

25 lipca (sobota), godz. 23.00 Yasmine Hamdan

26 lipca (niedziela) godz. 22.30 Pere Ubu

27 lipca (poniedziałek) godz. 22.00 Zimowa

28 lipca (wtorek) godz. 22.00 Stefan Wesołowski

29 lipca (środa) godz. 22.00 MINt Martyna Kubicz

30 lipca (czwartek) godz. 22.00 Der Father

31 lipca (piątek) godz. 22.00 Rysy

31 lipca (piątek) godz. 23.30 MNSL

1 sierpnia (sobota), godz. 22.00 Pustki

źródło: nowehoryzonty.pl

MD

Słowa kluczowe: nowe horyzonty koncerty, nowe horyzonty klub, nowe horyzonty arsenał, arsenal koncert
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Muzyczne wydarzenia na 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty [PROGRAM]
Muzyczne wydarzenia na 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty [PROGRAM]

Klub Festiwalowy we wrocławskim Arsenale zaprasza na wydarzenia muzyczne podczas 15. edycji MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Sprawdź kto zagra!

Polecamy
Ostatnio dodane
Muzyczne wydarzenia na 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty [PROGRAM]
Muzyczne wydarzenia na 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty [PROGRAM]

Klub Festiwalowy we wrocławskim Arsenale zaprasza na wydarzenia muzyczne podczas 15. edycji MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Sprawdź kto zagra!